ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 5202401
*
nr 520 2401
Pigtittare
1800-tal, Björk
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 april 2008
kl 16:10:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/4 00:46:35
1
100 kr
17/4 09:43:50
2
Vinnande bud
20/4 23:38:22
3
300 kr
21/4 12:23:43
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Pigtittare
nr 520 2401
Pigtittare
1800-tal, Björk
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 april 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/4 00:46:35 | 1 | 100 kr |
| 17/4 09:43:50 | 2 | Vinnande bud |
| 20/4 23:38:22 | 3 | 300 kr |
| 21/4 12:23:43 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



